Şirketimiz Shell Taşıt Tanıma Sistemi’nin satış ve pazarlamasını yapan Ankara ve İÇ Anadolu bölge distribütörlerindendir.

SHELL Taşıt Tanıma Sistemi Avantajları;

TTS araç üzerine takılı olup, ona ait bilgileri içeren bir tür ünitedir. Bu ünite herhangi bir Shell istasyonundan araca akaryakıt dolumu anında çalışmaya başlar. Taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla araç ve kilometre bilgileri İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır böylelikle kontrol ünitesinden onay gelince pompa çalışır.

Sistemin size sunacağı avantajlar

Muhasebe kayıtlarınızın tek fatura altında kolaylaştırılması. Fatura arkasında detaylı tüketim raporunun gelmesi.
Araçtan inmeden hızlı ve sağlıklı bir biçimde yakıt alınması (Araca sadece sisteme tanımlı yakıt yüklenebilir, bu sayede ön saha görevlilerinin yapabileceği hatalar bertaraf edilmiş olur).
Ödeme kolaylığı sağlaması
Kilometre / Litre takibi sağlaması
Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engellenir. Shell akaryakıt güvencesi ve Shell hizmet kalitesi.
Türkiye genelinde bine yakın Shell istasyonunda TTS hizmeti verilmesi. Aracınıza pratik ve hızlı akaryakıt ikmali sağlaması.

 

Sistem Nasıl Çalışır?

Araçlarınıza bir adet taşıt kimlik ünitesi takılır. Bu ünite aracınızın bilgilerini içeren akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini ve kilometre bilgilerini aktaran bir ünitedir.

Taşıt Kimlik Ünitesi monte edilmiş olan bir taşıtın, Taşıt Tanıma Sistemine sahip olan bir Shell istasyonundaki pompadan akaryakıt alması ile sistem çalışmaya başlar.

Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla, İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesi'nden onay alınca, pompa çalışmaya başlar.

Dolum sonunda, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası, kilometresi,vs..) İstasyon kontrol ünitesi hafızasına alınır ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fişi otomatik olarak yazıcı tarafından basılarak bilgi için sürücüye verilir. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarılır. Aynı zamanda her gece yine aynı bilgiler otomatik olarak merkezi bilgi toplama bilgisayarına bir modem ve telefon hattı vasıtası ile gönderilir. Tüm bu bilgiler bir rapor şeklinde düzenli olarak faturalar ile birlikte her hafta müşteriye ulaştırılır.

Taşıt kontrol ünitesi, taşıtınızda sadece arka sinyale (enerji için) ve km. saatine (bilgi için) bağlı olup, kesinlikle taşıtınızın performansını ve km' sini etkilemez.
 

Taşıt Tanıma Sistemi Cihaz Bilgileri

Akıllı Anahtar (AA): Akaryakıt ikmal tarihini, saatini, yakıt miktarını, tutarını bilir. Taşıt için belirlenen yakıt haricinde taşıta yakıt vermez. Tanımadığı hiçbir taşıta yakıt vermez. Araç üzerine montaj gerektirmez.
Akıllı Halka (AH): Akaryakıt ikmal tarihini, saatini, yakıt miktarını, tutarını bilir. Taşıt için belirlenen yakıt haricinde taşıta yakıt vermez. Tanımadığı hiçbir taşıta yakıt vermez. Araç üzerine montaj gerektirir. Tek somon veya yapıştırılarak uygulanır.