Sizlere daima daha iyisini, daha kalitilesini sunmak için çalışıyoruz.

Shell'den aldığınız akaryakıtı, rafineri çıkışından, müşterilerimizin deposuna girene kadar tüm kademelerde defalarca kalite denetiminden geçirmekteyiz.

Ürün Kalitesi

Kalitesini ispatlamış ürünlerimiz, en gelişmiş teknolojiler kullanılarak formüle edilmektedir. Shell'in Küresel Çözümler Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarları'nda , 6000'in üzerinde mühendis, kimyager, teknisyen ve laboratuvar görevlisi çalışmaktadır. Shell bilim adamları, merkezi Avrupa'da olan ve başta ABD İle Japonya olmak üzere, 8 ülkede 13 laboratuvarda, otomotiv yakıtları ve madeni yağ ürünlerinde sürekli araştırma-geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Shell'in ürettiği tüm ürünler, müşteriye sunulmadan önce kapsamlı testlerden ve uzun saha denemelerinden geçer.

Dağıtım Güvencesi

Shell akaryakıtları, Türkiye'nin farklı noktalarında bulunan tesisat ve terminallerden, Türkiye geneline yayılmış Shell istasyonlarına kadar mühürlü bir şekilde ulaştırılır. Tankerlerin mühürleri yetkili kişinin izni ile açılır ve yakıt tankerden güvenli bir şekilde yakıt tanklarına aktarılır. Bu sayede, rafineriden istasyondaki yakıt tanklarına kadar güvenlik zinciri sağlanmaktadır.

Rafinerilerden alınan yakıtın kalitesi ile Shell Kalite Kontrol Merkezi tarafından kontrol edilir.

Marker (kimyasal yakıt mührü) sayesinde Shell akaryakıtları diğer akaryakıtlardan ayrıştırılır.

Tank Temizliği

Shell istasyonlarında tüm yakıt tankları periyodik olarak 6 ayda bir temizlenmekte ve bu sayede ürün kalitesi garanti altına alınmaktadır.

Yeraltı ve yerüstü tanklarında zamanla kurum, tortu gibi kalıntılar ve su birikebilir. Bu atıklar motorunuzda ve diğer teknik ekipmanlarda sorunlar oluşmasına neden olabilir. Akaryakıt tanklarının temiz olması, akaryakıtın içine bu tip atıkların karışmasını engelleyerek sorunsuz olarak işlerinize devam etmenizi sağlayacaktır.